הבשורה על-פי לוקס 18:31-43

ישוע קיבץ סביבו את שנים-עשר תלמידיו ואמר: "כידוע לכם אנחנו הולכים עכשיו לירושלים. כשנגיע לשם יתקיים כל מה שהנביאים אמרו על בן-האדם. ימסרו אותו לידי הגויים אשר יתעללו בו, ילעגו לו, ירקו בפניו, יצליפו עליו בשוטים וימיתו אותו; אבל ביום השלישי יקום לתחייה."

התלמידים לא הבינו את דבריו שהיו סתומים עבורם.

בהתקרבם ליריחו ישב עיוור אחד בצד הדרך וקיבץ נדבות. קולות האנשים הרבים שעברו על פניו עוררו את סקרנותו, ולכן שאל: "מה מתרחש כאן?"

"ישוע מנצרת עובר לפניך!" השיבו לו.

מששמע זאת העיוור החל לצעוק: "ישוע בן-דוד, רחם עלי!" האנשים שהלכו לפני ישוע גערו בעיוור וניסו להשתיקו, אך ללא הצלחה. צעקותיו הלכו וגברו: "בן-דוד, רחם עלי!" קריאותיו הנואשות של העיוור הגיעו לאוזניו של ישוע והוא עצר. "הביאו אלי את האיש," ציווה ישוע. כשהתקרב אליו העיוור שאל אותו ישוע: "מה אתה רוצה שאעשה למענך?"

אדוני, אני רוצה לראות!" התחנן העיוור. "ראייתך ניתנה לך!" השיב ישוע. "אמונתך ריפאה אותך."

מיד שבה אליו ראייתו והוא הלך אחרי ישוע, מהלל ומשבח את האלוהים. גם שאר האנשים שראו את הפלא הללו ושיבחו את האלוהים.

Read More of הבשורה על-פי לוקס 18

הבשורה על-פי לוקס 19:1-10

ישוע הגיע ליריחו ועבר ברחובות העיר. אדם אחד בשם זכי, אשר היה מנהל בכיר ברשויות המכס, בעל השפעה וכמובן עשיר גדול, רצה לראות את פניו של ישוע. אבל זכי היה נמוך-קומה, והקהל הרב הסתיר ממנו את ישוע. זכי רץ לפני הקהל הרב וטיפס על עץ שיקמה בצד הדרך על מנת שיוכל להתבונן בישוע ללא הפרעה.

כאשר עבר ישוע ליד העץ, הרים את עיניו והביט בזכי. "זכי," קרא לו ישוע בשמו, "רד מהר מהעץ, כי היום עלי להתארח בביתך." זכי מיהר לרדת מהעץ וקיבל את פניו של ישוע בשמחה ובששון.

הדבר לא מצא-חן בעיני הקהל. "ישוע עומד להתארח בביתו של חוטא ידוע!" רטנו.

אולם זכי עמד לפני האדון ואמר: "אדוני, מהיום והלאה אתן את מחצית רכושי לעניים וכל מי שלקחתי ממנו כסף במרמה, אחזיר לו פי ארבע!" "היום באה ישועה לבית הזה!" קרא ישוע. "כי זכי הוא בן-אברהם. ואכן בן-האדם בא לחפש ולהושיע את האובדים."

Read More of הבשורה על-פי לוקס 19